doskonała czystość

Odwrócona osmoza to najskuteczniejszy i naturalny sposób na oczyszczanie wody. Jak to działa? Sercem naszych systemów jest tzw. membrana osmotyczna. To błona, która przepuszcza tylko cząsteczki wody. Wszelkie zanieczyszczenia – chlor, fluor, odpady pochodzenia przemysłowego, baterie, grzyby, metale ciężkie i wiele innych – zostają zatrzymane. Zanim woda w filtrze dopłynie do membrany, jest czterokrotnie oczyszczana przez filtry wstępne, które zatrzymują osady z rur czy muł. Nasze filtry Alabaster, RO7, ROT i REDOX oparte są na odwróconej osmozie i zapewniają wodę wolną od wszelkich skażeń.

Filtracja molekularna – jak to działa?

System filtracji molekularnej jest nie tylko skuteczną, ale i w pełni naturalną metodą filtracji.

Każdy filtr molekularny zawiera membranę osmotyczną – błonę, która zatrzymuje wszelkie zanieczyszczenia, a przepuszcza cząsteczki czystej wody.

Naturalna mineralizacja

FITaqua to sposób na uzyskanie wody doskonale oczyszczonej, a zarazem bogatej i odżywczej. Jak to robimy? Inspirujemy się naturą. Idealny balans minerałów i alkaliczny odczyn pH zapewnia innowacyjny mineralizator. W końcowym etapie filtracji woda pobiera minerały z naturalnego, szlachetnego dolomitu. W ten sposób udało nam się odtworzyć proces występujący w górskich strumieniach. Mineralizator znajdziesz w filtrach: Alabaster, RO-7, RO-T i REDOX. Zwykłe filtry pozostawiają wodę pozbawioną soli mineralnych.

FITaqua to sposób na uzyskanie wody doskonale oczyszczonej, a zarazem bogatej i odżywczej.

Dzieje się tak dzięki innowacyjnemu wkładowi mineralizującemu. W końcowym etapie filtracji woda opływa kawałki naturalnego dolomitu. W ten sposób udało nam się odtworzyć proces pobierania przez wodę minerałów występujący naturalnie w przyrodzie.

Możemy mieć pewność, że zostały odpowiednio rozpuszczone w wodzie i że przyjmujemy ich odpowiednią dla organizmu ilość.
Przykładowe wyniki badań wody po wkładzie mineralizującym:
sód [mg/l]1,4
potas [mg/l]1,95
cynk [mg/l]0,008
chlorki [mg/l]4,9
fluorki [mg/l]0,06
siarczany [mg/l]1,1
twardość ogólna [mg/l CaCO3]56
magnez [mg/l]10,4
wapń [mg/l]5,2
chrom [μg/l]<1,0
zasadowość [Mmol H/l]1,05
odczyn pH9,7
jodki [mg/l]<0,1
sucha pozostałość [mg/l]54

Proces odwróconej osmozy

Proces osmozy każdy z nas zna. Na przykład: w górskim źródle płynie krystalicznie czysta, miękka woda. Jest doskonałym rozpuszczalnikiem, więc „pobiera” z kamieni i skał wszelkiego rodzaju minerały. To właśnie jest osmoza. Niestety, w skażonym środowisku, woda zabiera ze sobą także zanieczyszczenia z gleby, a potem z rur.

Filtry molekularne pozwalają odwrócić ten proces – stąd nazwa: odwrócona osmoza. Kolejne etapy filtracji pozbawiają wodę zanieczyszczeń: najpierw tych większych (osadów z rur, kamienia), a na koniec tych, które wykryją tylko najdokładniejsze badania chemiczne. Tylko odwrócona osmoza eliminuje z wody pestycydy, detergenty, nawozy sztuczne, zatrzymuje metale ciężkie, bakterie i wirusy.

Redox

Woda tak szlachetna, jak w nieskażonym lodowcu i przeciwdziałająca nowotworom? To możliwe dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu. Filtr FITaqua REDOX najpierw doskonale oczyszcza wodę w procesie odwróconej osmozy. Następnie woda opływa wyselekcjonowane, naturalne złoże mineralne o wyjątkowych właściwościach. To ono nasyca wodę cennymi minerałami i gazową postacią wodoru. Taka woda ma ORP (potencjał utleniająco - redukcyjny) o wartości – 200 mV. To oznacza, że zwalcza wolne rodniki, główną przyczynę przedwczesnego starzenia i wielu chorób cywilizacyjnych. Więcej o działaniu takiej wody znajdziesz tutaj.
Woda