REDOX, czyli tam gdzie ujemność oznacza zdrowie

lodowiec woda blog

Woda o ujemnym potencjale ORP ma znaczny wpływ na to, jak starzeją się i zmieniają komórki naszego ciała.

Skrót ORP – mówi się także o potencjale REDOX – oznacza potencjał oksydacyjno-redukcyjny wody. Im jest wyższy, tym woda jest bardziej utleniona. Z kolei ujemny potencjał ORP oznacza wodę działającą przeciwutleniająco, czyli chroniącą nas przed działaniem wolnych rodników.

Wolne rodniki atakują białka, z których jesteśmy zbudowani, uszkadzają błony komórkowe, a nawet nasze DNA. Dlatego nie tylko przyśpieszają procesy starzenia, ale też prowadzą do nieprawidłowego funkcjonowania komórek. To z kolei leży u podstawy wielu chorób: nowotworów, cukrzycy, retinopatii (uszkodzenia naczyń krwionośnych siatkówki oka), miażdżycy, reumatoidalnego zapalenia stawów czy choroby Alzheimera.

ORP wewnątrz naszego ciała jest ujemne i wynosi średnio do -200 mV. Tymczasem woda wodociągowa, woda butelkowana i napoje gazowane są źródłem wolnych rodników, bo mają charakter utleniający. Ich ORP wynosi zazwyczaj od +150 do +250 mV i to nasz własny organizm musi zużywać swą energię witalną w celu obniżenia ich ORP.

Jeżeli chcemy się chronić przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, powinniśmy pić wodę o wartości ORP bliskiej lub podobnej do tej, która jest wewnątrz organizmu. Woda zmieni swoje ORP na ujemne, jeżeli użyjemy filtra z wkładem REDOX.

To najbardziej naturalny i ekonomiczny sposób, by nadać naszej własnej domowej.

Posted in Bez kategorii.