Pielęgnacja skóry małego alergika

Baby in Bathtub --- Image by © Larry Williams/zefa/Corbis

Zaczerwienienia, świąd, pękająca skóra… Oto codzienność małych alergików.

Zaczyna się zazwyczaj od przesuszenia, które szybko zaczyna swędzieć, łuszczyć się i reagować coraz większym zaognieniem. Żeby temu zapobiec, trzeba maksymalnie wzmacniać barierę lipidową skóry. Dlatego kąpiel, która przynosi swędzącej skórze chwilowe ukojenie, często pogarsza sprawę. Przesuszenie skóry wzmaga się, pojawiają się drobne pęknięcia.

Dlaczego? Woda z kranu zawiera tlenki chloru, fluor, sole (które nazywamy kamieniem), osady i zanieczyszczenia z rur – one wszystkie szkodzą i tak przewrażliwionej skórze.

Na szczęście można zapobiegać podrażnieniom filtrując wodę filtrem prysznicowym. Nasi klienci opowiadają, jaka to ulga dla chorej skóry: po kąpieli nie czują już świądu, wszystkie podrażnienia goją się i nie powstają nowe.

kąpiel

Jak to działa?
Filtry prysznicowe zawierają KDF: to wysokiej jakości złoże cynkowo-miedziowe. Neutralizuje chlor, sole wapnia i magnezu, które powodują przesuszanie się skóry, włosów, i wywołują podrażnienia. Filtr zatrzymuje też alergizujące nikiel i chrom, których śladowe ilości znajdują się w kranówce, a także żelazo, i wszelkie osady z rur.

Dla alergika filtr prysznicowy oznacza nareszcie zdrowiejącą skórę.

Posted in Bez kategorii, Pielęgnacja and tagged , , , .