Dlaczego woda w kranie nadal jest chlorowana i jak temu zaradzić

Chlor jest dodawany do wody, ponieważ zabija szkodliwe bakterie. Dzięki zastosowaniu filtracji i ozonowania, Zakłady Wodociągowe w Polsce mogły ograniczyć stężenie dwutlenku chloru w wodzie kranowej. Jednak nadal bez chloru ani rusz.
Dlaczego?

Chlorowanie wody to duże osiągnięcie dla ludzkości. Dzięki niemu zniknęły choroby takie, jak czerwonka i cholera.
Trzeba jednak wiedzieć, że sam chlor niekorzystnie na nasz organizm, nieważne, czy chodzi o kąpiel czy o spożywanie wody pitnej. Dwutlenek chloru masowo zabija mikroorganizmy, również te korzystne. Osłabia w ten sposób naturalną barierę, jaką tworzy flora bakteryjna na skórze czy w przewodzie pokarmowym. Czyni nas podatnymi na stany zapalne i infekcje. Pojawiają się również grzybice.
Filtr prysznicowy FITaqua to naturalny sposób na oczyszczenie wody w chloru. Woda pod prysznicem jest czysta i w pełni bezpieczna, a jednocześnie chroni naszą skórę w najbardziej naturalny sposób.
Dzięki temu odzyskujemy optymalne nawilżenie włosów i naskórka, a kosmetyki pielęgnacyjne zaczynają działać skuteczniej.

(autorka zdjęcia: Agnieszka Bil-Jabłońska, http://agowepetitki.blogspot.com/2016/11/fitaqua-czyli-zapraszam-pod-prysznic.html)

Posted in Bez kategorii.